Що означає напис SPF?

Що означає напис SPF?

З початком літа та спеки, на полицях магазинів з'являється безліч сонцезахисних засобів з магічним написом  SPF та різними цифрами поруч. Не всі знають, як саме крем захищає нас від сонця, а значення рівня фактору захисту знають одиниці.  Раніше ми вже описували різницю між фізичними та хімічними фільтрами, але сьогодні, ми хочемо розповісти вам о рівнях SPF та різницю між показниками 15, 20 чи 50.

Значення скорочення SPF

SPF (sun protection factor) - числова величина фільтра (UVA і UVB), яка визначає силу захисту від сонця. Це значення вказує можливий час перебування на сонці, протягом якого шкіра не отримає опіку. Без застосування фільтра, шкіра отримає опік приблизно через 15 хвилин на сонці.

Як розрахувати тривалість захисту згідно значення SPF?

Для визначення тривалості захисту необхідно значення SPF помножити 15 і ми отримаємо приблизний час на протязі якого наша шкіра буде захищена після нанесення крему. Наприклад, маємо крем з SPF 8. Формула розрахунку безпечної засмаги виглядає так: 8 x 15 = 120 хвилин. З цього значення можемо зробити висновок, що використовуючи цей крем ми отримуємо захист шкіри приблизно 2 години. Не варто сприймати цей час, як точний показник для кожної особи адже кожен з нас має різний тип та колір шкіри.

SPF 10 – захист протягом 2,5 годин

SPF 15 – захист протягом 3 годин i 45 хвилин

SPF 20 – захист протягом 5 годин

SPF 30 – захист протягом 7 годинi 30 хвилин

SPF 50 – захист протягом12 годинi 30 хвилин

SPF 50 + - захист протягомбільш ніж 12 годинi 30 хвилин

Рівень SPF також вказує на приблизну кількість заблокованих сонячних променів.

Фонд Раку Шкіри рекомендує використовувати косметику з SPF 15 (мінімум), що досліджено на UVA і UVB захист, а також досліджено на фототоксичність та алергічні реакції при контакті зі шкірою.