Що таке антиоксиданти? Навіщо вони потрібні?

Що таке антиоксиданти? Навіщо вони потрібні?

Антиоксиданти. Що це таке? Навіщо потрібні?

Антиоксиданти – це натуральні компоненти, що потрапляючи в організм, захищають клітини шкіри від шкідливої дії середовища. В своєму складі антиоксиданти мають вітаміни, мінерали та фітохімічні сполучення.

Як діє антиоксидант?

Уявимо собі ситуацію, що організм людини наражається на вплив сонячного світла або на вплив диму від сигарет. Після їх потрапляння, в організмі одразу починається природний процес окислення, що призводить до виникнення вільних радикалів. Організм людини має певний запас ресурсів для боротьби з вільними радикалами, але при перевищенні максимально можливої кількості скупчення вільних радикалів, клітини не витримують та починають піддаватись руйнівному впливу.

Що ж робить антиоксидант? Він допомагає побороти вільні радикали шляхом знешкодження вільних радикалів або попередженням процесу окислення.

Що впливає на збільшення кількості вільних радикалів?

Наше тіло постійно піддається впливу вільних радикалів. Це є нормою у випадку, якщо організм має ресурси для боротьби з ними. Але з кожним роком з'являється все більше шкідливих факторів, що впливають на організм та послаблюють його дію.

Такими факторами є:

 1. Хімічні та шкідливі речовини (знаходяться навіть в косметиці)
 2. Неправильне харчування
 3. Споживання шкідливих продуктів
 4. Прийом ліків
 5. Перевищення норми впливу УФ-променів, засмага, довге перебування на сонці
 6. Шкідливі звички, такі як алкоголь, цигарки, наркотики
 7. Фізичне та психологічне виснаження

Негативний вплив на шкіру

Як впливають вільні радикали на старіння шкіри? Їх діяльність чинить негативний вплив на стан і функціонування епідермісу. Агресивні частинки викликають пошкодження керамідів - ліпідних молекул, які є основним будівельним компонентом зовнішнього шару шкіри, створюючи захисний ліпідний бар'єр. Окислення ліпідних компонентів призводить до дефіциту вологи, запальних реакцій, проникненню бактерій та забруднень, що ушкоджують клітинні мембрани епідермісу і дерми.

Окислювачі пошкоджують волокна колагену і еластину, пригнічуючи їх синтез, що призводить до зниження пружності та еластичності епідермального шару, прискорюючи утворення глибоких зморшок і обвисання шкіри. Захисні механізми шкіри слабшають, погіршуються процеси регенерації та оновлення клітин.

Для чого потрібні антиоксиданти?

Тільки антиоксиданти здатні запобігти виникненню ланцюгової реакції, викликаної вільними радикалами, і таким чином врятувати клітини від пошкодження.

З наукової точки зору процес виглядає так: перед тим, як вільні радикали прагнуть відірвати електрон від мембрани або важливого білка, з'являється антиоксидант і добровільно віддає вільному радикалу свій електрон. Таким чином, клітини тіла залишаються захищеними, за умови, якщо в організмі є достатня кількість антиоксидантів.

Перелік антиоксидантів та їх джерел:

 • Бета-каротин (каротиноїди) - Міститься в жовто-червоних плодах, наприклад, морква, гарбуз, томати, солодка картопля, перець, абрикоси, манго, а також зелених - броколі, шпинат, капуста.
 • Вітамін С - Цитрусові, смородина, ківі, полуниця, перець і інші фрукти і овочі, які мають злегка кислуватий смак.
 • Вітамін Е - В основному в рослинних оліях.
 • Селен - Їжа тваринного походження, але також міститься в овочах і фруктах.
 • Цинк - Рослинні і тваринні продукти.
 • Поліфеноли - Червоно-фіолетові або жовті плоди, а також зелений і чорний чай, какао, кава.
 • Фітоестрогени - Містяться в зернових і бобових культурах, таких як соєві боби, насіння льону.
 • Сульфіди - Цибуля, цибуля-порей, часник, спеції.

Чи достатньо використання кремів з антиоксидантами?

В склад омолоджувальних кремів для шкіри входять антиоксиданти, які проникаючи в верхні шари шкіри, сприяють її відновленню та підтягненню, але чи достатньо цього для досягнення необхідного результату? Звичайно, ні! Використання крему дає результати і шкіра з кожним днем ставатиме свіжішою та привабливішою, але для досягнення швидшого та стійкого результату, необхідно, одночасно, насичувати шкіру ззовні та зсередини!

Це правило стосується не тільки антиоксидантів, а й вітамінів та інших поживних компонентів!

Обираючи харчові добавки, радимо звертати увагу на склад, кількість та якість компонентів.

Ми рекомендуємо своїм клієнтам новинку - Skin Antioxidant від Advanced Nutrition Program, що містить 7 ключових поживних компонентів рослинного походження:

 • Лютеїн
 • Куркума довга
 • Екстракт чорниці
 • Бета-каротин
 • Екстракт виноградних кісточок
 • Лікопін
 • Екстракт зеленого чаю

Обираючи Skin Antioxidant від Advanced Nutrition Program Ви можете бути впевнені в якості продукту, адже компанія слідкує не тільки за процесом виробництва, а й обирає та досліджує усі складові та джерела їх видобутку! Детальніше на сторінці продукту Skin Antioxidant.